Pozor, platí mě ďábel

5. května 2008 v 0:25 | Jan Široký |  O médiích
Jako novinář, který se specializuje na kauzy a sporná společenská témata, jsem zvyklý na ledacos. Když jsem psal o jedné firmě, která velmi chytrým trikem vytáhla (a stále tahá) ze státu i samosprávy stovky milionů korun, poptal se mě majitel této firmy, kolik by to stálo, aby článek nevyšel.
No, když vyšel, sdělil mi zaměstnanec téže firmy svou vizi o jakémsi drátu a vypichování očí. (Již za pár týdnů zveřejním studii, která dokáže, že ona firma je skutečně podvodná. To jsem zvědavý, jestli těch pár stovek milionů v tichosti vrátí nebo přijdou do redakce s drátem.) O nabídky úplatků či různých masochistických zážitků prostě nemám při své práci nouzi.
Musím však uznat, že síla vytvořená demagogií smíchanou s vírou mě skutečně vyrazila dech. Je to jen pár měsíců, kdy jsem o církevní škole (článek zde ), jejíž vnitřní řád byl v rozporu s Ústavou ČR, mezinárodní Úmluvou o právech dítěte, zákony ČR atd. No to byl poprask, co jsem si to zase v malé liberecké kotlince dovolil.
Jak je mým dobrým zvykem, měl jsem samozřejmě připravená stanoviska právníků a institucí. Do školy přišla Česká školní inspekce a světe div se, přes veškerá obvinění mé maličkosti inspektoři došli ke stejnému závěru, který jsem publikoval a škola pod hroznou vyškrtnutí ze seznamu základních škol svůj školní řád ihned a bez zaváhání změnila.
A víte co je na tom všem krásné? Minulý týden jsem se dozvěděl, jak paní ředitelka na posledních školních schůzkách tohoto roku vysvětlovala rodičům, jak jsem placen nepřátelskou lobby a nevím co ještě.
Jen pro ilustraci. V této škole bylo přísně zakázáno číst knihu Herry Potter či věnovat se józe. Vysvětlení je prosté. Čarodějnickou literaturu a okultní praktiky škola odmítá. Tak nevím, v této nové pomluvě se moc nevyznám. Kdo je ta nepřátelská lobby, která platí tento jak mj. také zaznělo "cílený mediální útok proti všem církevním školám"?
Bratři a sestry, moc se omlouvám, ale já jsem jen napsal, že žijeme v České republice a ta má svou Ústavu, která platí i pro církevní školy. To snad není nic tak moc ďábelského.
Výběr z mého domovského blogu. Navštivte http://siroky.blog.denik.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama