Kariéra čeká již jen ve firmě Smrt s.r.o.

5. května 2008 v 1:47 | Jan Široký |  Z drsného života
Nemoc mnohdy zvítězí, ať děláme cokoliv. Ale válka, ve které jde o život a kde se střílí i rukojmí, se nesmí vzdát ještě předtím, než je prohraná. To je sebevražda. Člověk nesmí rezignovat na hodnotu svých dní. Žádná jiná hodnota totiž neexistuje.
A jak jsem k takovému názoru došel? Zkušeností. Tvrdou zkušeností. Jestli se dobře pamatuji, bylo mi 23 let. To je ten správný věk, kdy má člověk za sebou první úspěchy i zklamání. Nějakou jasnou představu, co s napočatým životem jsem ještě moc neměl. Proč taky. Na to je času dost. Aspoň to jsem si myslel do doby, než jsem se dozvěděl, že mám smrtelnou a nevyléčitelnou chorobu.
Řeknu vám, nic moc informace. Odjakživa se jen tak lehce nevzdávám. Prolezl jsem internet, zjišťoval jak mohl, jsem dítko štěstěny, takže mi bylo jasné, že se museli lékaři splést. Nespletli. Ale dozvěděl jsem se při tom hledání hodně zajímavých věcí. Třeba jak umřu, jak budu před koncem vypadat, atp. atd.
Chtěl jsem stále chodit do práce. Jelikož jsem workholik, tak ať dělám cokoliv, tak tomu věřím a dělám to naplno. Moje paní doktorka sice navrhovala, ať se na to vykašlu a jdu do invalidního důchodu, že tak budu mít trochu více času si užít kamarády, blízké, rodinu...
Jenže víte jak to je. To už se člověk vlastně loučí se životem a rezignuje. Jsem palice tvrdohlavá a nehorázný hazardér. Chodil jsem do práce dokud to šlo. Po krátkém čase už to nešlo.
Bral jsem to vše, jak to přicházelo. Vyjít jedno patro po schodech pro mě byl čím dál větší problém. Hlavně už přicházela zima. Není to nic moc, nedokázat se pohnout, když je okolo vás tak patnáct stupňů pod nulou, a jen kousek od vás dveře a za nimi teplo.
Ale je lepší počkat, než se organismus nějak vzpamatuje. Druhou možností bylo zavolat na tátu, aby mi šel pomoct. Jenže jsem fakt nechtěl, aby mě takhle viděl. Věděl, že umřu, ale nechtěl jsem ho konfrontovat s bezmocí onoho procesu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama